Vanaf 2017 antibioticabeleid per sector
Het antibioticabeleid wordt vanaf volgend jaar per sector bepaald. In 2017 worden de reductiedoelen voor 2020 vastgesteld.

Het nieuwe beleid werd vrijdag door staatssecretaris Martijn van Dam van Economische Zaken naar buiten gebracht met het rapport 'Het gebruik van antibiotica bij landbouwhuisdieren in 2015'.
Voor dit jaar houdt Van Dam vast aan de doelstelling om het antibioticagebruik in de hele veehouderij met 70 procent te verminderen. Ten opzichte van 2009 is er inmiddels een verlaging van het antibioticagebruik van 58,4 procent gerealiseerd.
Cijfers
Ten opzichte van 2014 komt de daling van het antibioticagebruik in de rundveesector op 2,2 procent, in de varkenssector op 5 procent en in de vleeskuikensector op 7,4 procent.
In de kalverhouderij is het antibioticagebruik met 4,3 procent gestegen, in de kalkoensector zelfs met 16,9 procent.
Focus
In de komende jaren ligt de focus op verdere verlaging van gebruik op bedrijven in actie- en signaleringsgebieden.
Sectoren en dierenartsenorganisatie KNMvD hebben verdergaande sectorplannen opgesteld om de diergezondheid te versterken, het gebruik van antibiotica te reduceren en de regierol van de dierenarts te verstevigen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-
Farmtrac Tractor, compact Overig (WOL) #39432
Gebruikt, € 15.000
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HAE) #692283
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %