België verlaagt antibioticagebruik
In België is het antibioticagebruik vorig jaar verder gedaald, heeft het Belgische Belgian Veterinary Surveillance of Antimicrobial Consumption (BelVeSac) gemeld. Dit komt door een lager gebruik bij meer dieren.
Zoals in Nederland wordt gewerkt met dierdagdosering als standaard, werkt België met het totale gebruik, gedeeld door het aantal kilo's aanwezige runderen, varkens en pluimvee.
In 2015 is 4,7 procent minder anitibiotica, gemeten in microgrammen product per kilo biomassa, gebruikt. Dit komt door 2,8 procent minder antibioticagebruik, in combinatie met een stijging van 2 procent meer productie.
Stijging in 2014
In 2012 en 2013 daalde al het antibioticagebruik met respectievelijk 6,9 en 6,3 procent. In 2014 was er een lichte stijging met 1,1 procent, stelt BelveSac in haar rapport.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (ZUI) #692192
Gebruikt, € 5.417
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HIL) #777297
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zondag14° / 5°80 %
-
Maandag15° / 8°60 %
-
Dinsdag16° / 6°70 %













