Ook bruinrot bij rozenteler Almere Buiten
In de rozen van het voormalige Termeulen Roses in Almere Buiten is bruinrot geconstateerd. Het bedrijf ging in december failliet.
De laatste tijd zijn vaker besmettingen opgedoken in rozen van deze bacterieziekte. Sinds de eerste uitbraak bij rozen eerder vorig jaar, zijn in totaal dertien gevallen bekend.
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft de besmetting in Almere in onderzoek.
Aardappels
Het gaat bij de bruinrotuitbraken in rozen tot nu toe niet om de variant die soms in aardappels wordt gevonden. Daarom gaat de NVWA er van uit dat er geen gevolgen zijn voor de aardappelteelt.
FloraHolland heeft op basis van de input van de NVWA en andere experts de procedures rond het fustwassen inmiddels aangescherpt.
Beschadigde plekken
Symptomen van bruinrot zijn verwelking van blad, slappe stelen, vergeeld of bruin blad en op beschadigde plekken zelfs crèmekleurig slijm op stengels of bruinig gekleurd houtweefsel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (WCH) #692550
Gebruikt, P.O.A.
-
Rumptstad Ploeg RPV140-480 Variabel (4+1) wentelploeg (HG) #130235
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra Q305 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon DMP2401 TC achtermaaier + kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag27° / 11°20 %
-
Vrijdag23° / 13°20 %
-
Zaterdag16° / 6°10 %