Succesvolle proef met larven in legvoer
De eerste fase van de proef met levende larven als voer voor leghennen is succesvol verlopen. De eiproductie lag hoger, de voederconversie was gunstiger en de uitval in de proefgroep lager dan in de controlegroep.

De proef is uitgevoerd met enkele honderden Bovans Bruin scharrelhennen. De controlegroep had dezelfde herkomst en waren eveneens vrije uitloop hennen.
De proef is uitgevoerd op het bedrijf van de broers Léon en Wilco Jansen van EKOZ Pluimvee vof in Schore in Zeeland.
Proefgroep
De hennen kregen larven vanaf een leeftijd van 26 weken tot een leeftijd van 86 weken. De proefgroep kreeg 80 procent kernvoer en 20 procent levende larven van de Black Soldier Fly van Protix.
In het begin van de ronde was er geen verschil tussen de controle- en proefgroep. Vanaf 60 weken was de productie van de proefgroep duidelijk hoger.
Vervolgtraject
De komende maanden wordt de proef verder uitgebreid. 'Ik denk dat op basis van een meerprijs voor de eieren, productie haalbaar is', zegt Léon Jansen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
-
Case IH PUMA 220 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
KVERNELAND 150B 100-4 PLOEG (HAE) #24473
Gebruikt, € 14.900
-
RS330 VRF
Gebruikt, € 750
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Donderdag15° / 10°30 %
-
Vrijdag14° / 10°10 %
-
Zaterdag12° / 6°5 %