Copa waarschuwt voor plantoctrooien
De Europese landbouworganisatie Copa Cogeca stelt dat patenten op planteigenschappen resulteren in minder innovatie in de veredelingssector en in duurder zaaizaad.
Copa Cogeca waarschuwt de Europese landbouwministers voor de gevolgen van plantoctrooien. De organisatie pleit voor handhaving van het kwekersrecht.
In persverklaring meldt Copa Cogeca dat de octrooien op planteigenschappen de plantenveredeling belemmert en daarmee geen bijdrage levert aan de voedselvoorziening.
Twee nieuwe patenten
De organisatie reageert op het besluit van het Europese Octrooibureau om opnieuw twee patenten op planteigenschappen die zijn ontstaan uit klassieke veredeling te erkennen.
De patenten betreffen een broccolivariëteit met anti-carcinogene stoffen en een tomatensoort met een hogere drogestofgehalte.
Licenties betalen
Copa Cogeca wijst erop dat alle zaadfirma's die rassen op de markt brengen die al beschikken over deze eigenschappen nu ook licenties moeten betalen aan de patenthouders.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Farmer 309C trekker (REU) #782668
Gebruikt, € 31.500
-

Evers MUSTANG 11-303
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF17003T NIEUW
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Donderdag17° / 11°75 %
-
Vrijdag19° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 14°60 %















