Dijksma blijft kwekersrecht steunen
Staatssecretaris Sharon Dijksma van Economische Zaken wil verder acties ondernemen tegen voedselpatenten ten gunste van kwekers.

De aanleiding voor haar acties zijn recente uitspraken van de Grote Kamer van beroep van het Europese Octrooibureau in enkele octrooigeschillen. Dat blijkt uit een brief, die Dijksma gisteren naar de Tweede Kamer stuurde. Ze stelt dat eigenschappen van plantenrassen vrij beschikbaar moeten zijn.
De staatssecretaris kondigt aan voorafgaand en tijdens het Nederlandse voorzitterschap van de EU in 2016 initiatieven te nemen om wijziging van de Europese regelgeving op dit gebied te bespoedigen.
Veredelingsvrijstelling
De bewindsvrouw denkt daarbij onder meer aan een uitgebreide veredelingsvrijstelling om de balans tussen kwekersrecht en octrooirecht te herstellen. Dit houdt in dat vrijstelling van gebruik van octrooirechterlijk beschermd biologisch materiaal tijdens de commerciële fase mogelijk wordt.
Verder blijft Dijksma zich met kracht inzetten voor wijziging van de Europese biotechnologierichtlijn, schrijft zij.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (LH) #692996
Gebruikt, € 7.123
-
Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-
Stiga E-ride C500
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (WCH) #692550
Gebruikt, € 6.966
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %
-
Zaterdag24° / 13°20 %