Graanexport komend seizoen lager
De Europese Commissie verwacht dat in het seizoen 2015-2016 de graanexport vanuit de EU ongeveer 9 miljoen ton lager zal zijn dan afgelopen jaar.
Dat blijkt uit de meest recente graanbalans. De EC stelt de oogstprognose voor dit jaar naar beneden bij tot 301,7 miljoen ton graan in alle lidstaten. Dat is 5 miljoen ton minder dan de prognose van een maand geleden en 28 miljoen ton minder dan de oogst van vorig jaar.
Recordhoeveelheid
Door de lagere productie en het iets hogere verbruik is er op de balans minder ruimte voor de export van graan. In de prognose gaat de EC uit van 41,1 miljoen ton export. Afgelopen seizoen is een recordhoeveelheid van 50,3 miljoen ton graan naar het buitenland verkocht.
De theoretische graanvoorraad in de Europese Unie zal volgens de berekeningen van de EC afnemen van 46,9 miljoen ton tot 39,6 miljoen ton. Omgerekend in weken consumptie is dit een teruggang van 8,65 weken tot 7,27 weken.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 2032R COMPACTTREKKER (MOL) #781743
Gebruikt, P.O.A.
-

Husqvarna Rider 316TX incl. 122cm Combi Maaidek (HAE) #60812
Gebruikt, € 5.750
-

John Deere 6150R trekker (MID) #64511
Gebruikt, P.O.A.
-

Case JX 80 trekker
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zondag18° / 15°75 %
-
Maandag19° / 11°5 %
-
Dinsdag20° / 12°5 %

















