Voedselexport EU is verder gestegen
De Europese Unie heeft vorig jaar 1,6 procent meer geëxporteerd aan voedselproducten. Dat blijkt uit statistieken van het directoraat-generaal Landbouw in Brussel.
Herziene cijfers wijzen uit dat de agri- en foodsector in 2014 voor bijna 122 miljard euro naar derde landen exporteerde. Dat is 7,2 procent van de totale Europese uitvoer.
Graan en drank
De belangrijkste exportproducten zijn graan en alcoholische dranken. Maar de groei deed zich vooral voor bij zetmeel, zuivelproducten en babyvoeding (+23 procent).
De import van voedselproducten had vorig jaar een waarde van bijna 104 miljard euro. Daarbij gaat het vooral om tropisch fruit, kruiden, koffie en thee.
VS beste klant
De Verenigde Staten zijn de grootste afnemer van voedsel uit de Europese Unie. De belangrijkste leverancier aan de EU is Brazilië.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH MAXXUM 150CVX
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr 6230 TTV Warrior (ZIJ) #778003
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (ETT) #781271
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (AKK) #777846
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Woensdag21° / 11°20 %
-
Donderdag15° / 9°85 %
-
Vrijdag16° / 8°80 %















