Exportkrimp sierteelt in april
De export van bloemen en planten was in april met 540 miljoen euro 3 procent kleiner dan in de gelijknamige maand van 2014.
Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijprodukten (VGB) op basis van cijfers van Floridata.
Door de krimp in april is de uitvoer in de eerste vier maanden van dit jaar nog maar 1 procent groter dan in 2014. Volgens Floridata hebben exporteurs tot mei voor iets meer dan 2 miljard euro aan bloemen en planten uitgevoerd.
Verschillen
De VGB constateert grote verschillen per afzetbestemming en een blijvend effect van valutaschommelingen.
Tot en met april nam Duitsland, de belangrijkste afzetmarkt voor de Nederlandse sierteeltsector, voor 631 miljoen euro aan bloemen en planten af, ofwel 6 procent minder dan in 2014.
Groeimarkten
Na de Bondsrepubliek zijn het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk de belangrijkste exportmarkten. De uitvoer hiernaar is in de eerste vier maanden van dit jaar gestegen.
De roebelcrisis heeft ertoe geleid dat Rusland met 78 miljoen euro tot nu toe 27 procent minder heeft afgenomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-
Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-
MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (REU) #692014
Gebruikt, € 5.282
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag21° / 14°60 %
-
Maandag20° / 12°30 %
-
Dinsdag20° / 12°25 %