TenneT geeft groene obligaties uit
TenneT gaat 'groene' obligaties uitgeven. De hoogspanningsnetbeheerder is naar eigen zeggen de eerste niet-financiële onderneming die leningen uitgeeft die specifiek zijn gericht op investeringen in verduurzaming.
TenneT denkt komende jaren ongeveer 3,8 miljard euro te kunnen ophalen met de groene obligaties, maakte het bedrijf woensdag bekend.
Eerder gaf TenneT al 'normale' obligaties uit. Met het nieuwe programma, dat is bedoeld voor institutionele beleggers zoals pensioenfondsen, wil het bedrijf partijen warm maken voor verdere investeringen in het verduurzamen van de energievoorziening in Europa.
De groene obligaties moeten de netbeheerder helpen bij investeringen in het transport van duurzame elektriciteit van windparken op zee naar het elektriciteitsnet aan land.
TenneT trekt komende tien jaar naar verwachting zeker 7 tot 9 miljard euro uit voor windenergieprojecten in Nederland en Duitsland.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gebruikt, P.O.A.
-

Andex 300
Gebruikt, € 1.250
-

Steyr 6280 ABSOLUT CVT
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %
-
Donderdag10° / 6°20 %














