Pootgoedareaal nadert grens 40.000 hectare
Directeur Jan van Hoogen van Agrico verwacht dat het pootgoedareaal in Nederland dit seizoen toeneemt met 1 tot 2 procent.
Hij noemt de uitbreiding fors en met name gebaseerd op de goede uitbetaling van pootgoed de afgelopen jaren.
'Wijzelf laten meer pootgoed telen en ook om ons heen hoor ik van andere pootgoedbedrijven dat ze meer areaal contracteren', aldus Van Hoogen.
Uitbreiding 800 hectare
De uitbreiding kan volgens de Agrico-directeur oplopen tot 800 hectare en daarmee nadert het pootgoedareaal in Nederland weer de grens van 40.000 hectare.
De laatste keer dat zoveel pootgoed werd geteeld was in 2004. Van Hoogen: 'Toen verliep de afzet uiteindelijk dramatisch en is het areaal in de daaropvolgende jaren behoorlijk gekrompen.'
Niet extreem vroeg
Hoe het teeltseizoen zal verlopen is nu nog moeilijk in te schatten. 'Het seizoen begint in elk geval niet extreem vroeg, het is dus maar de vraag of we topopbrengsten kunnen verwachten', zegt Van Hoogen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
-

Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, € 23.500
-

Kverneland LD85-300/5
2002, P.O.A.
-

Pöttinger SYNKRO 5020 K cultivator (HIL) #779283
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 20°0 %
-
Donderdag22° / 16°0 %
-
Vrijdag23° / 14°5 %













