Nog geen oordeel Ctgb over glyfosaat
Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) zegt dat het nog niet kan beoordelen of glyfosaat kankerverwekkend is voor de mens.

Het artikel van het International Agency for Research on Cancer (IARC) in een wetenschappelijk tijdschrift biedt daarvoor te weinig informatie, stelt het Ctgb.
Staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) vroeg het college te reageren op het artikel. Ctgb meldt dat geen nieuwe gegevens bekend zijn waaruit kan worden afgeleid dat de Nederlandse toelatingen een ontoelaatbaar risico vormen voor de volksgezondheid.
Gebruikersrisico
Binnen de Europese Unie wordt de werkzame stof glyfosaat op dit moment herbeoordeeld. Het Duitse Bundesinstitut für Risikobewertung (BfR) heeft daarvoor een groot aantal studies en wetenschappelijke publicaties doorgenomen voor beoordeling van het gebruikersrisico.
Ook deze bestudering geeft volgens het Ctgb geen aanleiding om glyfosaat als verdacht te beschouwen. Voor een definitief oordeel is het nu nog wachten op een aanvullende studie van IARC over de carcinogeniteit van een aantal middelen waaronder glyfosaat.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6120M (MG) #692292
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 7260R (WD) #58387
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (HG) #692965
Gebruikt, € 4.999
-
Case IH International Tractor CVX 195 (BS) #694717
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Vrijdag31° / 17°20 %
-
Zaterdag29° / 19°55 %
-
Zondag22° / 14°20 %