Nog geen oordeel Ctgb over glyfosaat
Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) zegt dat het nog niet kan beoordelen of glyfosaat kankerverwekkend is voor de mens.

Het artikel van het International Agency for Research on Cancer (IARC) in een wetenschappelijk tijdschrift biedt daarvoor te weinig informatie, stelt het Ctgb.
Staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) vroeg het college te reageren op het artikel. Ctgb meldt dat geen nieuwe gegevens bekend zijn waaruit kan worden afgeleid dat de Nederlandse toelatingen een ontoelaatbaar risico vormen voor de volksgezondheid.
Gebruikersrisico
Binnen de Europese Unie wordt de werkzame stof glyfosaat op dit moment herbeoordeeld. Het Duitse Bundesinstitut für Risikobewertung (BfR) heeft daarvoor een groot aantal studies en wetenschappelijke publicaties doorgenomen voor beoordeling van het gebruikersrisico.
Ook deze bestudering geeft volgens het Ctgb geen aanleiding om glyfosaat als verdacht te beschouwen. Voor een definitief oordeel is het nu nog wachten op een aanvullende studie van IARC over de carcinogeniteit van een aantal middelen waaronder glyfosaat.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere X948 zitmaaier (HIL) #31306
Gebruikt, € 19.872
-
JOHN DEERE 6 210R TRACTOR (STE) #91457
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn Varimaster 151
2002, P.O.A.
-
Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag21° / 9°0 %
-
Maandag24° / 8°10 %
-
Dinsdag26° / 11°30 %