Start verhoging IJsselmeerdijk Lemmer
Over een lengte van vijf kilometer wordt de IJsselmeerdijk bij Lemmer gemiddeld een meter verhoogd. De werkzaamheden zijn gistermiddag gestart en duren drie jaar. De totale kosten bedragen 10 miljoen euro.
Het werk aan de IJsselmeerdijk is nodig, omdat de waterkering niet voldoet aan de wettelijke veiligheidseisen.
In het najaar van 2017 is het werk klaar en beschermt de verbeterde dijk het achterland ook de komende 50 jaar weer tegen hoogwater.
Natura 2000
Omdat de dijk grenst aan het Natura 2000 IJsselmeergebied kan aanvoer alleen over land plaatsvinden. Met name in het eerste jaar zijn er veel verkeersbewegingen.
Daarnaast zorgt het storm- en broedseizoen voor beperkingen bij de werkzaamheden, waardoor er in de zomermaanden veel werk moet worden verzet. En juist dan zijn er veel recreanten op de route.
Noodfietspad
De grond voor de ophoging wordt met vrachtauto’s aangevoerd. Het vrachtverkeer rijdt over de N359 vanuit de richting Balk en neemt voor de Lemsterhoek de afslag naar het IJsselmeer.
Op deze weg, de Plattedijk, fietsen veel scholieren en toeristen. Om tijdens de uitvoering de veiligheid te garanderen, heeft de aannemer ter hoogte van de waterinlaat Tacozijl een noodfietspad aangelegd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6150R trekker (WOL) #58219
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X949 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (SOM) #781644
Gebruikt, P.O.A.
-

Same Silver 90 trekker (MID) #778785
Gebruikt, P.O.A.
-

AS Motor 1040 YAK 4WD (HAE) #31196
Gebruikt, € 13.948
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zaterdag20° / 15°20 %
-
Zondag18° / 14°70 %
-
Maandag18° / 12°15 %












