Het kan aantrekkelijk zijn om minder productieve akkerbouwpercelen uit productie te nemen en er met zonnepanelen stroom op te gaan produceren. Dat blijkt uit cijfers van de Zonneweide van Wageningen UR (Acress) in Lelystad.
Wageningen UR vergelijkt met de Zonneweide de stroomproductie en rentabiliteit van verschillende typen PV-panelen en vrijeveldopstellingen. Op basis van de onderzoekservaringen in de afgelopen jaren blijkt dat op efficiënt ingedeelde zonneparken een stroomopbrengst van 500 megawattuur per hectare per jaar haalbaar is. Dat is ongeveer het verbruik van 150 huishoudens.
Een volledige eigen investering in een zonnepark kan, bij intekening in de laatste SDE-fases, binnen tien jaar worden terugverdiend. Bij gedeeltelijke eigen financiering van 20 procent is dat twaalf jaar.
Bij intekening in de laatste SDE-fases lopen boeren het risico dat het SDE-budget net als in 2014 al overschreden is. Intekenen op bijvoorbeeld 0,13 euro per kilowattuur geeft minder risico en is binnen elf à dertien jaar terug te verdienen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (AKK) #688016
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER MY2026 (MOL) #777346
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Donderdag17° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %
-
Zaterdag19° / 9°20 %












