GroenLinks: windmolens langs snelwegen
GroenLinks wil dat er 1.500 windmolens extra langs de snelwegen worden gebouwd. Het Rijk moet hiervoor grond beschikbaar stellen, vindt partijleider Bram van Ojik.
Van de 2.300 kilometer snelweg die ons land telt, is volgens hem ongeveer de helft geschikt om windmolens langs te plaatsen. Verder voorkomt het 'verrommeling' van het landschap en wordt hierdoor de overlast voor mensen beperkt.
Volgens Van Ojik kunnen door het plan 'drie miljoen huishoudens van schone energie worden voorzien. Dat is een verdubbeling van de huidige productie in Nederland'. Ze worden de komende tien jaar gebouwd als het aan hem ligt.
Windenergie is een van de weinige thema's die er op provinciaal niveau uitspringen bij de verkiezingen. Het kabinet zet in op meer duurzame energie onder meer om minder afhankelijk te worden van fossiele brandstoffen uit het Midden-Oosten en Rusland.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z370R ELECTRIC (BV) #692159
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z320R (ZOB) #692211
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 360M 540rpm
2015, P.O.A.
-
Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %