GroenLinks: windmolens langs snelwegen
GroenLinks wil dat er 1.500 windmolens extra langs de snelwegen worden gebouwd. Het Rijk moet hiervoor grond beschikbaar stellen, vindt partijleider Bram van Ojik.
Van de 2.300 kilometer snelweg die ons land telt, is volgens hem ongeveer de helft geschikt om windmolens langs te plaatsen. Verder voorkomt het 'verrommeling' van het landschap en wordt hierdoor de overlast voor mensen beperkt.
Volgens Van Ojik kunnen door het plan 'drie miljoen huishoudens van schone energie worden voorzien. Dat is een verdubbeling van de huidige productie in Nederland'. Ze worden de komende tien jaar gebouwd als het aan hem ligt.
Windenergie is een van de weinige thema's die er op provinciaal niveau uitspringen bij de verkiezingen. Het kabinet zet in op meer duurzame energie onder meer om minder afhankelijk te worden van fossiele brandstoffen uit het Midden-Oosten en Rusland.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (ZUI) #692192
Gebruikt, € 5.417
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Weer
-
Vrijdag3° / 1°40 %
-
Zaterdag3° / -2°20 %
-
Zondag2° / -3°60 %











