SDE: minder wind, meer geld
In windarme gebieden in Nederland komt een hogere subsidie beschikbaar voor de bouw van windmolens dan in windrijke gebieden. De SDE+-regeling wordt daarvoor aangepast.
Minister Henk Kamp (EZ) meldt dat aan de Tweede Kamer. Agnes Mulder (CDA) had gevraagd of de berichten over een subsidiedifferentiatie voor windenergie op land kloppen.
Vier regimes
Kamp legt uit dat op basis van een windkaart van het KNMI alle gemeenten in Nederland zijn ingedeeld in één van de vier verschillende windregimes. Hoe hoger de gemiddelde windsnelheid in een gebied, hoe lager de SDE+ subsidie.
Deze aanpak voorkomt volgens hem oversubsidiëring van projecten in windrijke gebieden. Anderzijds worden rendabele projecten mogelijk gemaakt in gebieden waar het minder waait.
Snelle invoering
De differentiatie wordt nog dit jaar ingevoerd. Nederland wil in 2020 tenminste 6000 Mw wind op land hebben gerealiseerd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (MM) #692960
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (BV) #691833
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (SB) #692272
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %
-
Zaterdag26° / 17°30 %