Uit onderzoek door NAK Agro blijkt dat in geen enkel geval residu van diquat, de actieve stof van onder andere Reglone, in aardappelen is aangetroffen.
Hieruit blijkt dat diquat goed afbreekbaar is en - bij juist gebruik - geen risico vormt voor de voedselveiligheid, stelt NAK Agro.
Voor Voedselveiligheid Aardappelen-certificering (VVA) is deelname aan een residumonitoringsprogramma verplicht. ISACert NAK Agro is zo’n programma. Bij een overschrijding van de wettelijk toegestane maximale hoeveelheid ontvangt de teler hiervan bericht en zijn aanvullende acties nodig.
Het onderzoek bevat een groot aantal middelen, maar niet alle werkzame stoffen. Met het standaardpakket is bijvoorbeeld diquat niet aantoonbaar. Daarom zijn dit jaar alle residumonsters aardappelen aanvullend op diquat onderzocht. Uit alle 146 bepalingen is geen residu van diquat aangetroffen.
Telers passen het middel aan het eind van de teelt toe. Daarmee kan het een verhoogd risico zijn voor de voedselveiligheid.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (ETT) #24505
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

John Deere 6M 185 trekker (HIL) #778129
Gebruikt, P.O.A.
-

Zuidberg Valtra fronthef +PTO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %















