Het bodemleven is lange tijd een ondergeschoven kindje geweest. Inmiddels is duidelijk dat vooral bacteriën en schimmels belangrijk zijn voor processen die in de bodem plaatsvinden.
Bij bacteriën en schimmels gaat om enkele duizenden kilo’s per hectare aan biomassa. Bij de overige groepen om slecht enkele tientallen tot honderden kilo’s per hectare. Een hectare bouwland bevat ruim 4 à 5 ton aan bodemleven.
Het overgrote deel van de organismen leeft van het dode organische materiaal in de bodem. Hoe meer en/of divers het bodemleven is, des te eerder ontstaat een stabiel en weerbaar bodemecosysteem. Dit heeft uiteindelijk ook positieve gevolgen voor de productie.
Maar een klein deel van het bodemleven kan een negatieve invloed op gewassen hebben. Zo komen in Nederland ongeveer 1.200 soorten aaltjes voor, waarvan er zo’n 100 schadelijk zijn. Bij schimmels zijn zo’n 100.000 soorten beschreven, waarvan er naar schatting ongeveer 8.000 schadelijk zijn.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Triltandcultivator (LIE) #694500
Gebruikt, € 250
-

John Deere 6130M incl. John Deere 623R (BRU) #697424
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z740R ZEROTURN 54" (LIE) #778426
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (HAE) #781519
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %















