Dijksma maakt plan aanpak muizenschade
Staatssecretaris Sharon Dijksma heeft een plan van aanpak opgesteld om de muizenproblematiek in Friesland aan te pakken.
De eerste stap is het taxeren van de schade, schrijft Dijksma dinsdag in een brief aan de Tweede Kamer. De provincie Friesland heeft hiervoor het initiatief genomen.
Dijksma bekijkt samen met LTO op zeer korte termijn hoe boeren hun bouwplan kunnen inrichten om een snelle oogst van ruwvoer mogelijk te maken. Daarbij valt te denken aan het inzaaien van graan, zoals rogge of tarwe, als dekvrucht.
Vergoeding
Schadevergoeding komt er niet. Daarvoor heeft de Provincie Friesland geen geld. Dijksma wil wel bekijken of er een verzekering tegen vraatschade kan komen.
Daarnaast wordt een plan gemaakt om preventieve maatregelen te treffen om toekomstige plagen te voorkomen.
Schade
Uit een inventarisatie van het Actiecomité muizenschade en LTO-Noord blijkt dat 550 boeren schade hebben gemeld op 75 procent van het areaal dat zij in totaal in gebruik hebben. Er is schade op 27.510 van 36.801 hectare. De aard van de schade varieert van milde tot enorme schade.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6215R trekker (DRO) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere X127 (LIE) #715668
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320MC
2008, P.O.A.
-

Vicon DMP3001TC achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 7°70 %
-
Dinsdag11° / 7°70 %

















