Meer bollentelers willen uitbreiden
Meer bloembollentelers willen groeien, blijkt uit onderzoek van AgriDirect in Roggel.

Op 16,6 procent van de bloembollenbedrijven heeft de eigenaar plannen om de bedrijfsactiviteiten uit te breiden. In 2013 was dat percentage 14,2.
Nog geen topjaar
Hoewel het percentage uitbreidingsplannen voor het tweede jaar op rij is toegenomen, wordt het uitbreidingsniveau van het topjaar 2011 nog niet bereikt. Toen liep 19,1 procent van de telers plannen om te groeien.
Groeiplannen zijn er vooral bij de bedrijven die kleiner zijn dan 10 hectare.
Stoppers
Aan de andere kant neemt het percentage ‘stoppers’ ook toe; 8,3 procent van de bollentelers zegt het bedrijf te willen beëindigen.
AgriDirect inventariseert jaarlijks onder andere de bedrijfsactiviteiten en de toekomstintenties van Nederlandse bloembollentelers. In december 2014 werden hiervoor ruim achthonderd bedrijven in Nederland telefonisch benaderd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-
Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZND) #692294
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Tractor 6150R (BV) #57088
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %
-
Zaterdag26° / 17°30 %