Coöperatie Lingewaard Energie wil een drijvend zonnepark ontwikkelen op het gietwaterbassin van het glastuinbouwgebied Bergerden tussen Nijmegen en Arnhem. Het voordeel van drijvende zonnepanelen is dat ze door het koelende effect van water een hogere opbrengst genereren, meldt Lingewaard Energie.
Tevens dient het water als extra barrière tegen vandalisme en diefstal en hoeven de panelen op het water niet te concurreren met andere potentiële bestemmingen.
Van 19 tot 27 december konden participanten zich bij Lingewaard Energie inschrijven voor deelname aan dit project. In verband met de subsidieaanvraag sloot de voorinschrijving op 27 december.
Lingezegen Energy en Gietwaterbedrijf Bergerden zullen het bassin en de elektrische aansluiting beschikbaar stellen voor aanleg van een zonnepark. Naast het gietwaterbassin bevindt zich een trafostation voor de doorlevering van de elektriciteit aan het net. Het plan behelst 1.500 zonnepanelen met een totale capaciteit van 390 kilowattpiek. De investering wordt geraamd op 531.000 euro.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.694
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X950R 54" HOOGLOSSER ZITMAAIER (SOM) #694589
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (MOL) #692321
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 7°70 %













