Tot 23 ton suiker per hectare
In diverse regio's halen telers individuele topopbrengsten van ruimschoots 20 ton suiker per hectare. In enkele gevallen zelfs 23 ton suiker.
Ruim 60 procent van de bieten is verwerkt, meldt Suiker Unie. De 20 procent nog te rooien bieten worden nu in hoog tempo geoogst.
De weersomstandigheden van november hebben voor gezonde bieten geleid tot nog meer groei in tonnen en minder in suikergehalte.
Prognose
Het suikergehalte ligt nu op gemiddeld 16,8 procent. De hoeveelheid tarra is 9,5 procent. De variatie in tarra is groot: van 6 tot ruim 16 procent.
De laatste prognose voor de gemiddelde eindopbrengst voor 2014 komt uit op 90 ton bieten met ongeveer 16,7 procent suiker.
Rooien bieten
Dankzij het nog uitstekende weer vordert het rooien van de bieten goed. De bieten op de zware grond zijn eind deze week gerooid.
Op de lichtere gronden gaan de laatste bieten begin december de grond uit.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z370R ELECTRIC (EL) #690559
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg LB 100-200 (HA) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (WD) #692993
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (ZOB) #692208
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %