Surplus boven 7 procent 20 euro per ton
Coöperatie Cosun betaalt 20 euro per ton voor surplusbieten die boven de grens van 7 procent boven de toewijzing dit jaar worden geleverd.
Voor surplusbieten tot 7 procent boven de toewijzing was eerder al een prijs vastgesteld van 28 euro per ton. De prijzen gelden bij 16 procent suiker en een winbaarheid van 87.
De lagere prijs voor de surplusbieten boven 7 procent van de toewijzing wijt Cosun aan de druk op de suikermarkt. De verkoopprijzen van surplussuiker is sterk gekoppeld aan de wereldmarkt.
Doorschuiven
De inschatting van Cosun is dat alle surplusbieten tot 15 procent boven de toewijzing afgerekend kunnen worden. Daarboven schuiven de surplusbieten door naar de campagne van 2015.
Telers kunnen eventueel ook surplusbieten tussen 7 en 15 procent boven de toewijzing doorschuiven naar 2015, laat Cosun weten. Zij moeten dit voor 10 december doorgeven aan de suikerfabrikant.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuwste vacatures
Bedrijfsleider Vertify
Vertify - Zwaagdijk
Projectleider Duurzame Landbouw
Wij.land - Abcoude
Onderzoeker/docent Agrarisch Bodem- en Waterbeheer
Aeres Hogeschool - Dronten
Financieel / bedrijfseconomisch medewerkers land- en tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter ZuivelNL
Gasseling Search - Den Haag