Roep om motivatie niet scheuren muizenland
Boeren in Zuidwest-Friesland willen weten waarom ze geen ontheffing krijgen voor het scheurverbod. 'De motivatie hiervoor ontbreekt nog', stelt melkveehouder Romke Schaap.

Eind vorige week maakte het ministerie van Economische Zaken bekend dat boeren met muizenschade geen ontheffing krijgen voor het scheurverbod.
'Het is ontzettend spijtig dat het scheuren niet wordt toegestaan. Hierdoor wordt de nasleep alleen maar groter. Met dit soort regels hoor je flexibel om te gaan', reageert Schaap.
Onderzoek
Schaap blijft pleiten voor onderzoek naar de muizenschade. 'In een eerder onderzoek werd onderscheid gemaakt tussen wel en niet beweiden. Een veldmuis maakt dat onderscheid helemaal niet.'
Het ministerie van Economische Zaken komt op een later tijdstip met de motivatiebrief van Sharon Dijksma, laat een woordvoerder weten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn Ploeg VARI MASTER 121 (BV) #690785
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (BS) #692318
Gebruikt, € 4.148
-
Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6155R (SB) #59803
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag25° / 11°5 %
-
Donderdag22° / 10°0 %
-
Vrijdag24° / 10°5 %