Voorlopig geen afschot ganzen Groningen
Faunabeheereenheid Groningen verleent voorlopig geen ontheffing voor aanvullend afschot van overwinterende ganzen. Reden is dat de onderhandelingen over foerageergebieden nog niet allemaal zijn afgerond.
Met de hectares opvanggebied voor overwinterende ganzen die tot nog toe zijn aangemeld, loopt de FBE een gerede kans dat deze ontheffingen in een beroepszaak sneuvelen voor de rechter, stelt secretaris Henny van Koot van de FBE Groningen. 'Het totaal is nu nog te krap om hard te kunnen maken dat er voldoende opvang is.'
Ganzen die overlast veroorzaken kunnen nog wel met akoestische middelen worden verjaagd, benadrukt Van Koot.
Mailing
FBE Groningen verwacht dat een machtiging voor het gebruik van de ontheffing op z’n vroegst begin november kan worden verstrekt. De jachthouders zijn via een mailing van de situatie op de hoogte gebracht en krijgen ook bericht als weer ontheffing wordt verleend.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HA) #692764
Gebruikt, P.O.A.
-
GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker Sherpa (HA) #28791
Gebruikt, € 15.950
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %