Uitstel proef verhoging peil Lauwersmeer
De proef met een tijdelijke verhoging van het waterpeil in het Lauwersmeer wordt uitgesteld. Dat hebben provincies Groningen en Fryslân, waterschap Noorderzijlvest en Staatsbosbeheer besloten.

Aanvankelijk was het de bedoeling om in 2015 te beginnen, het experiment vindt nu plaats in het voorjaar van 2016.
Het ministerie van Economische Zaken heeft meer tijd nodig om alle Natura 2000-beheerplannen vast te stellen, waaronder het beheerplan Lauwersmeer.
Nulmeting
Staatsbosbeheer gaat het uitstel gebruiken om een goede nulmeting op te stellen, zodat na afloop van de proef de effecten ook goed zijn vast te stellen, geven de overheden aan.
De partijen willen met het experiment ongeveer zes weken lang het waterpeil tijdelijk verhogen met 40 centimeter. Het streefpeil gaat dan van NAP – 0,93 meter naar een peil rond de NAP – 0,53 meter voor natuurdoeleinden.
Onrust
Het plan zorgde dit voorjaar voor onrust onder boeren en recreatieondernemers. Zij vrezen wateroverlast. LTO Noord vindt het peil te hoog en riskant bij bijvoorbeeld clusterbuien.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (ZND) #65699
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (ZOB) #691453
Gebruikt, P.O.A.
-
Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-
Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %