Acht EU-lidstaten overschrijden melkquota
Acht EU-lidstaten - Duitsland, Nederland, Polen, Denemarken, Oostenrijk, Ierland, Cyprus en Luxemburg - hebben in het quotumjaar 2013/2014 hun melkquota met in totaal 1,47 miljoen ton overschreden.

Deze landen moeten daarom in totaal 409 miljoen euro aan superheffing betalen.
Het totale melkquotum in de Europese Unie is met 4,6 procent onderschreden. In 2012/2013 was dat nog 6 procent. Nederland moet nog een extra boete betalen van 918.000 euro voor het overschrijden van het quotum voor directe leveringen met 3.300 ton (4,2 procent).
Grootste overschrijder
Nederland leverde met 12,4 miljoen ton melk een half miljoen meer dan in het melkquotum is vastgelegd. Daarmee is het met 4 procent de grootste overschrijder, gevolgd door Cyprus (3,6 procent) en Oostenrijk (3,2 procent).
Minder goed nieuws voor de liefhebbers van Bulgaarse yoghurt: Bulgarije bleef meer dan 50 procent onder het toegewezen melkquotum en was daarmee de grootste onderschrijder.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 6R 185 trekker (DRO) #23459
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692668
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere X350R (SOM) #696308
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Maandag17° / 11°90 %
-
Dinsdag15° / 11°85 %
-
Woensdag15° / 10°15 %