Kamer steunt behoud agri-keuringsdienst
De Tweede Kamer vindt dat de huidige uitvoeringsstructuur van de agrarische keuringsdiensten in stand moet blijven. Een motie van het CDA en D66 met die strekking werd gisteren aangenomen.
De publieke belangen moeten worden geborgd in de structuur van de keuringsdiensten, vindt de Tweede Kamer. CDA-woordvoerder Jaco Geurts: 'met mijn voorstel wil ik bereiken dat dit kabinet afblijft van de plantaardige keuringsdiensten.'
Keuringsdiensten als NAK-tuinbouw en de biologische keuringsdienst SKAL werken volgens hem uitstekend. 'Goed functionerende diensten moeten niet ingelijfd worden door de overheid.'
Aan tafel
Het Ministerie van Economische Zaken moet nu opnieuw aan tafel om samen met de keuringsdiensten de publieke belangen te borgen.
Het kabinet heeft plannen om zelfstandige bestuursorganen (ZBO's), zoals de agrarische keuringsdiensten, om te vormen tot een soort agentschappen die rechtstreeks onder de verantwoording van de rijksoverheid vallen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X590 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.694
-
John Deere X948 zitmaaier (HIL) #31306
Gebruikt, € 19.872
-
Case IH International 845 XL trekker (SOM) #695190
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag19° / 12°30 %
-
Zondag20° / 9°0 %
-
Maandag22° / 9°10 %