Veel export Russische tarwe
De uitvoer van Russische tarwe ondervindt vooralsnog geen hinder van de internationale sancties tegen Rusland.
Rusland oogst dit jaar waarschijnlijk 60 miljoen ton tarwe van een goede kwaliteit, meldt RVO in het weekbericht granen. De oogst is daarmee bijna 10 miljoen ton hoger dan in 2013.
Met name landen in het Midden-Oosten kopen nog volop tarwe in Rusland. Omdat aanvullende sancties dreigen, anticiperen exporteurs daarop door veel tarwe aan te bieden tegen een concurrerende prijs.
De Krim
Ondanks een internationaal invoerverbod van producten uit De Krim beweert Rusland dat bijna 40.000 ton graan uit dit geannexeerde gebied is verkocht naar Cyprus, Saoedi-Arabië en Turkije. De betreffende landen ontkennen dit bericht.
De tarwenoteringen op de internationale markten zijn aan het eind van de week gestegen vanwege de spanningen in het Zwarte Zeegebied. Ook meldt de VS een goede uitvoer van tarwe en lijkt in delen van de EU de kwaliteit van maaltarwe tegen te vallen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 trekker (AKK) #688016
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (BIE) #692147
Gebruikt, € 7.054
-

John Deere 6R 215 trekker (BRU) #779271
Gebruikt, € 177.500
-

Deutz Fahr KM5.26 achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Donderdag15° / 5°5 %
-
Vrijdag17° / 5°10 %
-
Zaterdag21° / 6°25 %













