Opletten voor dierziekten uit buitenland
De veehouder is er zelf ook verantwoordelijk om insleep van ziekten uit het buitenland, zoals varkenspest en mond- en klauwzeer, te voorkomen. Dat stelt de NVWA.

Overheden treffen wel maatregelen om mond-en-klauwzeer uit vakantielanden of varkenspest uit Oost-Europa buiten de deur te houden. Maar de veehouder is zelf verantwoordelijk voor de omstandigheden op het eigen bedrijf.
Dat stelt een woordvoerder van de Nederlandse Voedsel en Warenauthoriteit (NVWA). Dit overheidsorgaan traceert transporten die in contact kunnen zijn geweest met besmettelijke ziekten en stellen eisen op voor regio's waar de ziekten voorkomen zoals extra reiniging en desinfectie.
Zelf opletten
De woordvoerder benadrukt dat ondernemers zelf ook goed moeten opletten: 'Sta geen vuile vrachtwagens toe op je bedrijf. Laat medewerkers douchen en doe ze bedrijfseigen kleding aan. Gelukkig gebeurt dit al veel op bedrijven.'
LTO wijst ook jagers, uitzendbureaus en transporteurs op hun verantwoordelijkheid. Zo nemen jagers soms wilde zwijnen als trofee mee naar huis.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag20° / 13°90 %
-
Zondag22° / 13°20 %
-
Maandag21° / 15°20 %