Ontwormen is tikkende tijdbom
Volgens schapendokter Frank Glorie moeten schapen- en geitenhouders zorgvuldiger omgaan met ontwormingsmiddelen. Doe ze dat niet dan werkt er binnen tien jaar geen enkel middel meer.
Het lukt de schapen- en geitenhouderij maar niet om resistentie tegen ontwormingsmiddelen een halt toe te roepen. De middelen zijn relatief goedkoop en worden nog veelvuldig ingezet.
'Worminfecties kun je ook voorkomen met een goed beweidingsplan, maar het toedienen van een slokje ontwormingsmiddel is voor veel boeren nog steeds veel makkelijker', geeft Glorie aan.
Ivomectine en witte drenches
Volgens hem is de werking van ivomectine en witte drenches zoals panacur op veel bedrijven flink afgenomen. Ook het middel cydectin werkt bij een aantal bedrijven minder goed. De groei van lammeren daalt, er ontstaan vaker diarree en myiasis.
In Australië en Zuid-Afrika zijn er gebieden waar geen enkel middel meer werkt. Dus zijn er meer ziektes, is er vaker sterfte en is de productie lager. Ontwormen is dus een tikkende tijdbom.
'Gaan we niet zorgvuldig met de middelen om, dan staat ons dit binnen tien jaar ook te wachten’, verzekert Glorie.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6100M (LIE) #691714
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker Z997R (BIE) #690365
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (STE) #691830
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag19° / 12°50 %
-
Dinsdag19° / 11°75 %