Slechts half procent overzaai suikerbieten
De overzaai van suikerbieten blijft volgens Suiker Unie tot op heden beperkt tot 245 hectare. Dat staat gelijk aan 0,5 procent van het totale bietenareaal in Nederland.
Naast stuifschade en muizenvraat is ruim 150 hectare overgezaaid als gevolg van vreterij door emelten.
Het probleem met emelten doet zich vooral voor op percelen waar meerjarig grasland of groenbemesters als voorvrucht hebben gestaan. Maar ook op zware kleigronden waar de tarwestoppel langer is blijven liggen.
Droogliggend zaad
De groei van de suikerbieten verloopt voor het grootste deel voorspoedig, meldt Suiker Unie. Met name in Zuid-Limburg zijn hier en daar problemen met droogliggend zaad. In het noorden is de vochtvoorziening voldoende en ontwikkelen de planten zich ook goed op de zandgronden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
-
Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
-
T7.200 Auto Command CVT
Gebruikt, € 69.750
-
GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %
-
Zaterdag24° / 14°20 %