Locatie bepaalt vooral bietopbrengst
Locatie en jaar bepalen in aanzienlijk sterkere mate de financiële opbrengst van suikerbieten dan het rooitijdstip. Bij een laat oogsttijdstip zijn de verschillen tussen rassen kleiner dan bij vroeg rooien.
Het Instituut voor Rationele Suikerproductie (IRS) heeft de afgelopen drie jaar onderzoek gedaan naar de invloed van het rooitijdstip op de opbrengst en kwaliteit van zes bietenrassen.
Uit de resultaten komt naar voren dat de verschillen tussen de rassen in september groter zijn dan in november. De extremen in rasvolgorde veranderen niet met het rooitijdstip.
Significant verschil
Dat betekent dat de aan het begin van de campagne geoogste rassenproeven het beste beeld van de rasvolgorde geven, omdat de verschillen dan het grootst zijn.
Het oogsttijdstip blijkt wel enige invloed te hebben. Van de onderzochte rassen bleken er drie een significant verschil in verhoudingsgetal voor financiële opbrengst bij de drie oogstdata te hebben.
Suikergehalte
Op basis van dit onderzoek wil het IRS geen algemene uitspraak doen over de geschiktheid van rassen met een hoog suikergehalte voor vroege levering.
Om vast te stellen welke rassen voor vroege of late oogst geschikt zijn, zijn volgens het IRS aparte proeven nodig. Gezien het feit dat de locatie-effecten groot zijn, betekent dat veel meer proeven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Rumptstad Ploeg RPV140-480 Variabel (4+1) wentelploeg (HG) #130235
Gebruikt, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-
Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-
GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %