Bacterie manipuleert plant
Door de groei van de plant te manipuleren, is een bacterie in staat zich gemakkelijker te verspreiden. Het mechanisme hierachter toonden onderzoekers van het John Innes Centre en Wageningen UR aan.
Bacteriën kunnen in gewassen als koolzaad de vegetatieve groei stimuleren en de generatieve groei remmen. Zo ontstaat een plant met meer blad en geen bloei. Zuigende insecten verspreiden vervolgens de ziekmakende bacterie.
Ook in de dierenwereld zijn dergelijke manipulaties bekend, maar het mechanisme is voor het eerst in planten van stap tot stap gevolgd.
Bloemvorming
In de plant beïnvloedt de bacterie de planteneiwitten die essentieel zijn voor de bloemvorming. Daarmee verstoort de ziekteverwekker de groei. Bloemen worden groen. Andere eiwitten zetten de plant aan tot het vormen van blad uit bloemaanleg.
De bacterie kan in meerdere gastheren zo te werk gaan en heeft daarmee een breed scala aan slachtoffers. De methode stimuleert de aanleg van meer voedsel voor de zuigende insecten, in dit geval cicaden.
Die aantrekkelijkheid versneld de verspreiding van de bacterie.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (WIJ) #692550
Gebruikt, € 6.966
-
Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HIL) #692667
Gebruikt, € 3.950
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag19° / 12°50 %
-
Dinsdag19° / 11°75 %