Crowd funding onderzoek essentaksterfte
Onderzoekers van het Centrum voor Genetische Bronnen Nederland (CGN) willen via een oproep aan natuurbeheerders, terreineigenaren, boomkwekers en -leveranciers geld bij elkaar zien te krijgen voor een vervolgonderzoek naar essentaksterfte.
De ziekte tast jonge en oude bomen aan en vormt een probleem in zowel oude en jonge bosopstanden als in kwekerijen van laanbomen en bos- en haagplantsoen.
Boseigenaren en boomkwekers vrezen dat deze nieuwe ziekte zich de komende jaren in Nederland zal uitbreiden en een serieuze bedreiging vormt voor het voortbestaan van bossen, cultuurlandschappen en natuurgebieden.
Oproep voor donatie
Vooruitlopend op de verdere ontwikkelingen vraagt DLO Onderzoeker Sven de Vries om een substantiële financiële bijdrage aan het verdere onderzoek voor de komende twee jaar van 5.000 euro per jaar.
'Als tegenprestatie kunnen de resultaten van het onderzoek naar tolerante essen en het daarmee verkregen collectiemateriaal voor een periode van vijf jaar exclusief aan de deelnemers worden geleverd, waarna deze aan iedereen beschikbaar komen', stelt De Vries.
Belangstellenden kunnen contact opnemen met De Vries.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (MID) #692958
Gebruikt, € 8.545
-

John Deere 6120R trekker (REU) #704485
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692142
Gebruikt, € 5.313
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Donderdag0° / -5°5 %
-
Vrijdag2° / -5°10 %
-
Zaterdag6° / -2°10 %













