Energieprijzen EU flink gestegen
Huishoudens in de Europese Unie (EU) moesten vorig jaar flink meer betalen voor gas en elektriciteit dan in 2011. Dat blijkt uit cijfers die Eurostat, het Europees bureau voor de statistiek, vandaag naar buiten bracht.
In Nederland gingen de prijzen van elektriciteit met 3,1 procent omhoog, terwijl gas met bijna 14 procent in prijs steeg. Nederland is wat betreft de prijzen, ten opzichte van de koopkracht, een middenmoter in de EU.
De prijzen van elektriciteit in de EU gingen met 6,6 procent omhoog tussen de tweede helft van 2011 en dezelfde periode in 2012. De gasprijzen stegen in deze tijdspanne met 10,3 procent.
Gasprijzen
Tussen 2010 en 2011 was er sprake van een iets kleinere stijging van de elektriciteitsprijzen en een nog iets forsere stijging van de gasprijzen.
In Cyprus en Griekenland werd tussen de tweede helft van 2011 en 2012 de sterkste stijging van de elektriciteitsprijzen gemeten van respectievelijk 21 en 15 procent. In Spanje en Hongarije gingen de prijzen licht omlaag.
Letland en Estland
De gasprijzen stegen het sterkst in Letland (21 procent) en Estland (19 procent), terwijl ze in Slovenië juist met 8 procent daalden.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

PZ Strela
Gebruikt, P.O.A.
-

Snapper LT75 (EMT) #695857
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
-

Pottinger Novacat V8400 maaier
Nieuw, € 44.371
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zondag12° / 6°90 %
-
Maandag14° / 9°20 %
-
Dinsdag13° / 6°0 %












