ForFarmers: maïstelen kan zonder ploegen
'Ik ben een voorstander van niet ploegen', zegt Cor Braakman, voorlichter akkerbouw en loonwerk bij ForFarmers Hendrix. Hij zei dat dinsdagmiddag op een demonstratie maïszaaien in Gorssel.
Ploegen bij de teelt van maïs is een zekere keuze, maar het kost tijd en is kostbaar. Om te kijken of er goede alternatieven zijn, heeft Vereniging Landbouw Voorlichting Gorssel-Lochem een proef aangelegd.
Het gaat om vier verschillende machines: ploegen, spitten, cultivatoren en maïszaaien en drijfmest in de rij. In de praktijk zijn er nog maar weinig telers die niet ploegen, zo werd tijdens de demonstatie duidelijk.
Groenbemester
Bij een niet kerende grondbewerking is het belangrijk op de groenbemester dood te spuiten. 'Dit om hergroei te voorkomen', zegt Braakman.
Gedurende het seizoen wordt het demoveld gevolgd en er vinden bij de oogst opbrengstmetingen plaats.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692142
Gebruikt, € 5.313
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
2008, P.O.A.
-
JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (BEN) #692318
Gebruikt, € 4.148
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Weer
-
Zondag19° / 9°85 %
-
Maandag20° / 14°80 %
-
Dinsdag18° / 13°45 %