Slechter dierwelzijn door verplaatsen nertsen
Met het verplaatsen van de productie van pelsdieren naar andere delen van Europa en de wereld neemt het dierenwelzijn af. Dat schrijft staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) in antwoord op vragen van de VVD.
De nertsenhouderij in Nederland moet volgens de huidige wetgeving in 2024 worden beëindigd.
Als de productie zich verplaatst naar bijvoorbeeld Denemarken, een land met een vergelijkbare dierenwelzijnstandaard, neemt het dierwelzijn niet af, vindt de staatssecretaris.
Roemenië
'Indien de productie wordt verplaatst naar Polen of Roemenië is er sprake van Europese regels, maar is het mogelijk dat daar niet onze standaarden worden gehaald', zegt Dijksma.
'Wordt de productie verplaatst naar Wit-Rusland en China, dan valt te verwachten dat het dierenwelzijn vermindert.'
Meer productie
Uit cijfers van de Internationale Bonthandel Federatie over het verkoopseizoen 2010-2011 bleek dat de wereldwijde omzet in bont met 7 procent was gestegen.
Dat betekent volgens de Internationale Bonthandel Federatie een totale omzetstijging van 70 procent vanaf de periode winter 2000-2001. De vraag en daarmee productie van pelsdieren neemt naar verwachting toe, schrijft Dijksma.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X950R 54" HOOGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #781075
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 220 AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (STE) #781573
Gebruikt, € 6.115
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (ZUI) #781588
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %












