Minder Spunta's naar Israël
Aardappeltelers in Israël kiezen volgens Gerard Backx van HZPC steeds vaker voor andere rassen dan Spunta.
Betere schilkwaliteit
Spunta is het belangrijkste aardappelras voor export naar het Midden-Oosten en Noord-Afrika. Het ras is vooral populair vanwege de stressbestendigheid en daardoor de oogstzekerheid.
HZPC-directeur Gerard Backx vertelt echter dat er in het Spunta-segment meer ruimte komt voor nieuwe rassen. Als voorbeeld noemt hij Israël waar telers op vrij grote schaal afstappen van Spunta.
In het exportsegment zijn rassen beschikbaar die onder meer beter te bewaren zijn dan Spunta, een betere schilkwaliteit hebben en minder gevoelig zijn voor rooibeschadigingen. Dat kunnen argumenten zijn om een ander ras te telen.
Toch voorspelt Backx dat het marktaandeel van Spunta maar heel geleidelijk zal afnemen. 'Het blijft voor veel telers in de betreffende teeltgebieden een bekend en vertrouwd ras.'
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
-

800 kg tractorbumper (zwart)
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 718 Gen6 Profi Setting 2
2021, P.O.A.
-

Topcon Automatisch stuursysteem RTK
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Maandag20° / 9°10 %
-
Dinsdag20° / 10°10 %
-
Woensdag22° / 12°20 %











