Bietensaldo op voorlopig hoogtepunt
Met bijna 5.000 euro per hectare ontvangen de Nederlandse telers van suikerbieten dit jaar het hoogste saldo ooit. Wel waarschuwt Cosun voor lagere suikerprijzen voor de komende jaren.
Na 2013 moeten bietentelers volgens Cosun-voorzitter Jos van Campen rekening houden met duidelijk lagere saldo's.
'Waarschijnlijk is in 2013 nog sprake van een na-ijleffect met redelijke prijzen. De jaren daarna is het reëel om uit te gaan van financiële opbrengsten van rond 3.500 euro per hectare.'
Recordprijs
Het hoge bietensaldo van dit jaar is gebaseerd op een recordprijs van 68,80 euro per ton quotumbieten en een bovengemiddelde opbrengst van 13,5 ton suiker per hectare.
Suiker Unie verwerkte afgelopen campagne 5.772.000 ton suikerbieten tot in totaal 969.000 ton suiker.
Sterke suikerketen
'Al met al een uitstekend bietenjaar', concludeerde Van Campen gisteren tijdens de presentatie van de bietenprijs in Breda.
'Dit past bij ons streven naar een sterke Nederlandse suikerketen. In de Europese Unie produceren wij de meeste suiker per hectare en realiseren onze telers de hoogste financiële opbrengsten.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
-

Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (BEN) #692318
Gebruikt, € 4.148
-

Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag15° / 11°10 %
-
Woensdag16° / 10°10 %
-
Donderdag16° / 11°20 %











