Dijksma: 'Geen stappen tegen vrije uitloop'
EZ-staatssecretaris Sharon Dijksma neemt vooralsnog geen maatregelen om de vrije uitloop bij pluimveebedrijven te beperken.
Dat blijkt uit een brief die zij naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. De vrije uitloop is mogelijk een risicofactor bij uitbraken van laag pathogene vogelgriep (LPAI) infecties op pluimveebedrijven in Nederland.
Na enkele jaren zonder uitbraken in Nederland, waren sinds 2010 zes uitbraken van LPAI op pluimveebedrijven. Vijf van deze bedrijven hadden vrije uitloop. Mogelijk zijn de besmettingen veroorzaakt door direct of indirect contact met besmette wilde (water)vogels.
Rapport
Uit een rapport van het Centraal Veterinair Instituut (CVI) en het Erasmus Medisch Centrum blijkt dat leghenbedrijven met vrije uitloop een elf maal zo groot risico hebben op een LPAI-uitbraak als gesloten leghenbedrijven.
De Groep van Deskundigen Pluimveeziekten is echter van mening dat er dit moment nog onvoldoende wetenschappelijke informatie is om verdere conclusies aan de uitkomsten van het rapport te verbinden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (WOL) #692562
Gebruikt, € 7.054
-

Kuhn VARI MASTER 121 (BIE) #690785
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3039R COMPACTTREKKER (REU) #694696
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zaterdag12° / 1°0 %
-
Zondag14° / 1°0 %
-
Maandag12° / 4°10 %









