EU-boeren samen voor landbouwbudget
Vertegenwoordigers van Europese boerenorganisaties hebben vandaag een dwingende oproep aan regeringsleiders gedaan om niet te snijden in het EU-landbouwbudget.
De Europese regeringsleiders onderhandelen op 7 en 8 februari over de EU-begroting. Belangrijke inzet is de hoogte van het landbouwbudget.
Het sterk landbouwbudget is belangrijk voor het behoud van boerenbedrijven en het veiligstellen van voedselzekerheid in Europa, stellen de boerenorganisaties in een gezamenlijke verklaring.
Algemeen belang
'Het Europees landbouwbeleid gaat niet om inkomenssteun', zegt LTO Nederland directeur Thijs Cuijpers die bij de bijeenkomst aanwezig was.
'Het gaat om een leefbaar platteland waar we voedsel produceren volgens de hoogste standaard in de wereld. Dat moeten we niet beschouwen als een kostenpost maar een zaak van algemeen belang.'
Basis leggen
Volgens de verklaring werken in Europa 26 miljoen mensen op boerenbedrijven. Nog eens 10 miljoen zijn werkzaam in de agri-food sectoren.
'Het komende Europees landbouwbeleid 2014-2020 moet de basis leggen voor een toekomstbestendige en duurzame landbouw', zeggen de boerenvertegenwoordigers.
Akkoord
Het is nu aan de regeringsleiders en de Europese Commissie om te bepalen hoe hoog dat landbouwbudget zal zijn. Daarna moet er nog een akkoord worden gesloten over het budget met het Europees Parlement.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
-

Triltandcultivator (LIE) #694500
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag15° / 11°10 %
-
Woensdag16° / 10°10 %
-
Donderdag16° / 11°20 %
















