Ook Belgen boos over Oekraïns ei
Naast Nederland, maakt ook België zich zorgen over de export van pluimveevlees en eieren uit Oekraïne naar lidstaten van de Europese Unie.
De Boerenbond is boos op de Europese Commissaris voor Handel, Karel De Gucht, omdat die toelating heeft gegeven voor de export van de producten. Dat schrijft knack .be.
Europese productiestandaarden
De Belgische landbouworganisatie vraagt dat de Europese productiestandaarden onmiddellijk worden opgelegd aan de importerende landen. Oekraïne hoeft niet te voldoen aan de strengere Europese dierenwelzijnseisen.
De eieren worden geproduceerd in oude legbatterijen, die in België en Nederland verboden zijn, stelt De Boerenbond.
Veel te gemakkelijk
De Boerenbond vindt 'dat Europa veel te gemakkelijk ingaat op de vraag om de grenzen open te stellen voor landbouwproducten, als Europa in ruil daarvoor industriële producten en diensten kan uitvoeren'.
In Nederland stelden CDA, VVD en PvdA onlangs Kamervragen over de import van Oekraïnse pluimveeproducten.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-
Kuhn Ploeg Vari Master (RL) #28242
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (WD) #335633
Gebruikt, € 4.999
-
Case IH MAXXUM 125 CVX DRIVE
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag22° / 14°20 %
-
Maandag23° / 12°10 %
-
Dinsdag25° / 11°0 %