Kamervragen over eieren uit Oekraïne
Het CDA, de VVD en de PvdA hebben Kamervragen gesteld over export van eieren uit Oekraïne naar de Europese Unie.
De VVD zegt deze ontwikkeling zorgen te baren, omdat Oekraïne niet hoeft te voldoen aan de strenge Europese dierenwelzijnseisen. De liberalen, christendemocraten en socialisten vinden dat hiermee de concurrentiepositie van Nederlandse pluimveehouders wordt aangetast.
Naar schatting komen er straks jaarlijks tachtig tot honderd miljoen eieren naar Europa, waarvan een groot deel niet voldoet aan de Europese welzijnseisen.
Financiële gevolgen
Aan minister Henk Kamp van Economische Zaken is gevraagd om de financiële gevolgen van de Oekraïnse ei-importen door Europese bedrijven in kaart te brengen. De VVD vraagt zich daarnaast af welke instrumenten Kamp kan inzetten om deze schade zoveel mogelijk beperkt te houden en of het besluit nog herzien kan worden.
CDA
Het CDA vraagt zich af waarom de EU heeft ingestemd met de importen en is benieuwd of ook is gekeken naar de mate van dierenwelzijn in Oekraïne.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, € 6.950
-

Valtra S 353
Gebruikt, P.O.A.
-

AKPIL Scorpio S cultivator/woeler
Gebruikt, € 10.750
-

Krone KW 6.40/6 schudder (BIE) #775108
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 20°0 %
-
Donderdag22° / 16°0 %
-
Vrijdag23° / 14°5 %











