Winnaars 'Mooiste Koeien' beloond
De winnaars van Nieuwe Oogst haar veebeoordelingswedstrijd 'Wat zijn de Mooiste Koeien' zijn vanmiddag in het zonnetje gezet op boerderij Op d'n Akker in Nagele.
Eerste prijswinnaar was dit jaar Heriet Lieuwes uit Goingarijp. Zij scoorde het beste met niet meer dan 2 strafpunten. Haar zoon Reitze Lieuwes vertegenwoordigde haar en mocht als eerste een prijs uit de pot van in totaal 76 beschikbaar gestelde prijzen kiezen. Hij koos voor 5 rietjes van de stier Brawler van Semex.
Fokkersverhaal
De prijswinnaars werden verder beloond met een presentatie van melkveehouder en fokker Sietze Henk Haytema uit Koudum. Op zijn bedrijf Caudumer Holsteins zet hij vol in op spoelingen met hoge genomic-stieren en hoopt zo de beste stieren te fokken.
Haytema houdt overwegend roodbonte koeien en is momenteel succesvol maar realistisch. 'Niet iedereen kan zo boeren als ik doe want dan lopen we allemaal vast.'
Meer hierover komende zaterdag in Nieuwe Oogst en volgende week zaterdag in vakkatern Veehouderij van Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Claas Atos 330 2WD
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692668
Gebruikt, € 3.950
-

Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %
-
Donderdag10° / 6°20 %












