Energie uit champost
Paddenstoelenteler Arjan Heeren uit Uden gaat de komende maanden proefdraaien met energiewinning uit champost.
Heeren presenteerde de installatie gisteren tijdens de Nationale Paddenstoelendag die op zijn bedrijf plaatsvond. Energiewinning uit champost kan volgens de regels niet, omdat champost geldt als een afvalstof. Toen Heeren daar tegenaan liep, zocht hij het hogerop.
Toenmalige minister Maxim Verhagen sloot toen net een aantal ‘Green Deals’, speciaal voor innovaties die niet van de grond komen omdat regels ze in de weg staan. Ook Heeren sloot een Green Deal.
'Arjan was er als de kippen bij om te laten zien dat groei en groen kunnen samengaan', blikte Verhagen gisteren terug tijdens de Nationale Paddenstoelendag. Ook de gemeente Uden werkte prima mee, is de ervaring van Heeren.
Donderdag kon hij het resultaat laten zien, als eerste aan Verhagen, daarna aan de andere bezoekers van de dag. Hij hoopt dat de installatie over een half jaar helemaal goed draait. In de winter gaat de meeste warmte naar de aardbeienkassen van zijn buurman.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 724 S4 Profi Plus
2018, P.O.A.
-
New Holland T5.95 DualCommand
2012, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (ZOB) #692561
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Maandag23° / 11°10 %
-
Dinsdag23° / 8°10 %
-
Woensdag21° / 9°5 %