Minder mestafvoer via voerspoor
Melkveehouder Ewald Stamsnieder in Geesteren behaalt veel stikstofwinst via het voerspoor. Dat bleek tijdens een bijeenkomst op de pilotbedrijven van Proeftuin Natura 2000 Overijssel.
Uit de BEX/BEA-analyse van Stamsnieder blijkt een verwachte ammoniak-emissie per kilogram melk van 2,72 in 2012. Het gemiddelde van de melkveehouders uit de pilotgroep ligt op 3,7.
Een deel van het verschil zit in de zomerstalvoedering en het uitbesteden van jongvee. Door met BEX/BEA te werken, haalt Stamsnieder een voordeel van 13,3%. Dit uit zich in minder afvoer van mest en een betere benutting van grondstoffen.
Betaalbare maatregelen
Pluimveehouder Ruben ter Braak uit Langeveen wil haal- en betaalbare ammoniakreducerende maatregelen. Dat kan bijvoorbeeld door het verlagen van ruw eiwit in het voer en snijmaïs als strooisel. Het ruweiwitgehalte in het rantsoen is sterk verminderd.
Een groot deel van de ammoniakreductie wordt behaald door de warmtewisselaar, die 75% extra ammoniak reduceert ten opzichte van gangbare bedrijven.
Snijmaïs
Streven is om het gebruik van snijmaïs als strooisel als emissiebesparende maatregel erkend te krijgen voor vergunningaanvraag in Overijssel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6150R AQ (BIE) #19957
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 2026R COMPACTTREKKER (SOM) #781745
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 1570 INCL 72" RD MAAIDEK (LIE) #781065
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










