Brazilianen bouwen fabriek algendiesel
In Brazilië zijn de plannen klaar voor een fabriek die biobrandstof maakt uit algen. Het wachten is alleen nog op groen licht van het nationale olie-agentschap.
De eerste fabriek voor de productie van algendiesel komt in de deelstaat Pernambuco. De investering bedraagt 10 miljoen dollar. Als de vergunning tijd wordt verleend, kan de installatie eind 2013 gereed zijn.
Australische bouwer
De fabriek met een capaciteit van 1,2 miljoen liter per jaar wordt gebouwd door een Australisch bedrijf dat is gespecialiseerd in algentechniek. De CO2 die vrijkomt bij de ethanolproductie wordt ingezet om de fotosynthese in de grondstof zeewier te versnellen.
Brazilië is na de Verenigde Staten de tweede producent van biobrandstoffen te wereld. De eerste studies naar algen als basis voor alternatieve brandstof kwamen ruim 30 jaar geleden in de VS op gang.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

VALTRA N93H3 TREKKER
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (BIE) #782474
Gebruikt, € 153.500
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 3039R (LIE) #24167
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










