Subsidie energiebesparing in kassen
Glastuinders kunnen van 12 oktober tot en met 9 november subsidie aanvragen voor energiebesparende investeringen. Dat meldt Dienst Regelingen (DR).
Voor deze subsidie stelt het ministerie van EL&I € 3 miljoen beschikbaar. Aanvragers krijgen maximaal een kwart van de subsidiabele kosten vergoed. Het doel van de subsidie is om daarmee de CO2-uitstoot in de glastuinbouw te verminderen.
Glastuinders kunnen in 2012 voor 11 energiebesparende maatregelen subsidie aanvragen. Er wordt daarbij onderscheid gemaakt tussen mogelijkheden voor energie-extensieve, energie-intensieve bedrijven en samenwerkingsverbanden.
Biomassa
Voorbeelden van subsidieerbare investeringen zijn een aansluiting op een energie- of CO2-netwerk en investeringen in een biomassa gestookte ketelinstallatie.
Er zijn een aantal wijzigingen ten opzichte van de openstelling van 2011. Zo kan dit jaar geen subsidie worden gevraagd voor klimaatcomputers of een kasdek met antireflectie gecoat kasdekglas, geeft DR aan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
7635
Gebruikt, € 17.500
-
FENDT 307LS
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692300
Gebruikt, € 3.950
-
Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %
-
Vrijdag24° / 13°25 %