Eerste lupine geoogst in Groningen
Bij varkenshoudster en voorzitter van LTO-vakgroep Varkenshouderij Annechien ten Have is gisteren de eerste lupine geoogst.
Tientallen belangstellenden zagen in Bellingwolde hoe er voor het eerst in 40 jaar weer lupine werd geoogst in provincie Groningen. Dat gewas is een van de grondstoffen voor het voer van het 'lupinevarken'. De teelt ervan verdween in de jaren '60 uit Nederland.
Plantaardige eiwitten voor menselijke of dierlijke consumptie, met name soja, konden goedkoper worden geïmporteerd uit Noord- en Zuid-Amerika. Lupine produceert stikstof en spaart daardoor kunstmest en CO2 uit.
Lupinevarkens
Ten Have zet haar varkens in een speciaal concept als lupinevarkens in de markt. Het lupinevarken leeft in een diervriendelijke stal met uitloop naar buiten. Deze stal moet nog worden gebouwd.
Het lupinevarken is een initiatief van Kiemkracht - een alliantie van Productschap Akkerbouw en Innovatienetwerk - en Ten Have Mellema en wordt ondersteund door Stichting Urgenda.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692148
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-
Kubota M6060
2016, P.O.A.
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker Sherpa (MM) #28588
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %